Ile powinien ważyć Beagle? Tabela wagi i wzrostu Beagle

Beagle to pies średniej wielkości o mocnej sylwetce, bardzo popularny w naszym kraju. Należy do grupy psów gończych i posokowców oraz ras pokrewnych. Charakteryzuje się tym, że jest energiczny, wesoły i odważny, a przede wszystkim czujny. Sprawdźmy więc ile powinien ważyć Beagle. Przygotowana tabela wagi i wzrostu pomoże ci oszacować czy waga Twojego szczeniaka Beagle jest prawidłowa.

Ile powinien ważyć Beagle?

Beagle to pies średniej wielkości o zwartej budowie ciała, przy czym nie ociężały. Dorosły przedstawiciel tej rasy powinien mieć wysokość w kłębie od 33 cm do 40 cm. Natomiast jego pożądana waga to około 14 kg. Warto tu zaznaczyć, że Beagle nie różnią się dużo wagą pomiędzy płcią, samiec i suczka mają zbliżoną wagę. 

Ile powinien jeść Beagle dziennie? 

Dorosły pies rasy Beagle może bez problemu zjeść dziennie od 150 do 250 gramów karmy. Dieta szczeniąt powinna być zbilansowana. Powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze, minerały i pierwiastki śladowe w określonych proporcjach. Szczenię powinno być karmione trzy do czterech razy dziennie, a po wymianie zębów około dwóch razy dziennie. Warto się zapoznać z etykietą na opakowaniu karmy, którą chcemy podać psu i stosować się do wytycznych producenta. 

Co jest złego w Beagle? 

Beagle mają wiele problemów zdrowotnych, o które musisz zadbać w trakcie życia swojego pupila. Mogą mieć wiele różnych chorób, w tym padaczkę, niedoczynność tarczycy, dysplazję stawów biodrowych, wiśniowe oko, dyskopatię i wiele innych. A ze względu na duże, klapnięte uszy, są podatne na infekcje uszu, więc trzeba je starannie pielęgnować.

Jaka jest największa waga Beagle? 

Można spotkać Beagle, które są stosunkowo małe i ich wzrost w kłębie wynosi 33 cm, a są i takie, które mają 40 cm wzrostu. Największa waga takiego rosłego Beagle może wynosić nawet 14 kg. Jeśli jednak waga psa tej rasy jest jeszcze większa należy zastanowić się, czy nasz pupil nie ma nadwagi.

Tabela wagi i wzrostu Beagle

Zwróć uwagę na to, że każdy Beagle jest wyjątkowy i każdy waży inaczej. Dlatego też dane w tabeli są orientacyjne i tak też je traktuj. Jeśli masz wątpliwości co do wagi swojego pieska udaj się do lekarza weterynarii.

Wiek BeagleBeagle o wysokości ok 33 cm w kłębie Beagle o wysokości ok 40 cm w kłębie
1 miesiąc0,9 – 1,4 kg1,4 – 1,8 kg
2 miesiące1,6 – 2,3 kg1,8 – 3,2 kg
3 miesiące3,2 – 4,5 kg3,6 – 5 kg
4 miesiące3,6 – 5 kg4,1 – 5,4 kg
5 miesięcy4,1 – 5,4 kg4,5 – 6 kg
6 miesięcy5,4 – 7,3 kg6,4 – 8,2 kg
7 miesięcy6,4 – 7,7 kg7,3 – 9,1 kg
8 miesięcy7,3 – 7,9 kg8,2 – 10 kg
9 miesięcy7,3 – 9 kg9 – 12 kg
10 miesięcy7,3 – 9 kg9 – 13 kg
11 miesięcy8 – 10 kg10 – 14 kg
1 rok8 – 10 kg10 – 14 kg
2 lata8 – 10 kg10 – 14 kg
Tabela wagi szczeniąt Beagle

Jaką wagę powinien mieć Beagle – powiązane pytania

Dlaczego Beagle są takie agresywne?

Beagle zostały wyhodowane jako psy myśliwskie. W związku z tym pewne formy agresji są wpisane w kod genetyczny tej rasy. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie zachowań łowieckich, które mogą być mylnie kojarzone z agresją jest zapewnienie psu spożytkowania jego energii. Kolejnym sposobem na zmniejszenie agresji jest sterylizacja Twojego Beagle.

W jakim wieku szczenięta Beagle uspokajają się?

To w jakim wieku szczeniak Beagle się uspokoi zależy w dużej mierze od opiekuna. Im więcej czasu poświęcimy na szkolenie pieska tym szybciej będzie ustabilizowany emocjonalnie. Przeważnie Beagle zaczynają wykazywać cechy dorosłego, spokojniejszego psa gdy mają co najmniej 2 lata.

Ile waży 6-miesięczny Beagle?

Sześciomiesięczny Beagle będzie zbliżał się do swojego dorosłego wzrostu i może mieć wtedy od 33 do 40 cm wzrostu, przy wadze od 5,5 do 8 kg.

Dlaczego mój Beagle przybiera na wadze?

Podobnie jak ludzie, Beagle przybierają na wadze, jeśli jedzą zbyt dużo. Ponadto mała ilość ruchu jest dodatkowo częstą przyczyną przybierania na wadze. Ilość ćwiczeń koniecznych dla Twojego Beagle zależy od jego wieku. Jednak celem powinno być codzienne 20 do 60 minut aktywności. 

Od czego umiera większość Beagle?

Beagle są bardzo podatne na nowotwory i często umierają na tę chorobę. Występują również inne losowe zdarzenia; wypadki samochodowe są główną przyczyną obrażeń, które prowadzą do śmierci Beagle.

Dlaczego Beagle są tak uparte?

Beagle to inteligentny pies, który ma opinię upartego i czasem destrukcyjnego zwierzaka. Swoją nadpobudliwą, psotną naturę odziedziczył po swoich myśliwskich korzeniach. Ale nie ma to jak dobry właściciel, który utemperuje naturalną skłonność Beagla do psot.

Jak długo Beagle może wytrzymać bez jedzenia?

Jest to często zadawane pytanie: jak długo Beagle wytrzyma bez jedzenia. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest tak wiele zmiennych, które wpływają na to, jak długo pies wytrzyma bez pożywienia, takich jak jego wiek i poziom sprawności fizycznej. Jednak średnia wynosi około 5 dni. W tym czasie pies musi pić dużo wody i najlepiej zabierz go do weterynarza aby sprawdzić dlaczego nie je.

Czy Beagle jedzą dużo?

Beagle uwielbiają jeść! Jedynym problemem jest to, że nie przestają, dopóki nie zjedzą wszystkiego, co znajduje się w ich polu widzenia. Czasami oznacza to, że zjedzą całe jedzenie ze swojej miski zanim zdążysz od niej odejść, a następnie przymilają się aby dostać więcej. Może być to dość uciążliwe i wpływać na zdrowie psa, dlatego pilnuj uważnie diety swojego pupila.

Zobacz też

Jak inteligentny jest Beagle?

Jeśli chodzi o inteligencję psów rasy Beagle, większość z nich uważa się za poniżej średniej, a rasa ta osiąga średnią ocenę około 80 do 100 powtórzeń komend. Dodatkowo bywają nie posłuszni i dość uparci zważywszy na swój charakter psa myśliwskiego.

Jaki jest najcięższy Beagle?

Kale Chips był dużym psem rasy Beagle, który ważył aż 38 kg. Oznacza to, że był blisko 3 razy cięższy od średniej wagi dorosłego samca tej rasy. Ta waga powodowała, że pies miał trudności z poruszaniem się.

Czy Beagle może żyć 7 lat?

Psy tej rasy jeśli są zdrowymi osobnikami spokojnie dożywają 7 lat. Średnio Beagle żyje od 12 do 15 lat, ale zdarzył się przypadek wręcz niesamowity. Znany jest Beagle, który mieszkał w USA i żył 27 lat w związku z czym jest uznany za najdłużej żyjącego przedstawiciela tej rasy na świecie.

Co zrobić, jeśli Twój Beagle nie je?

Beagle są znane z tego, że lubią dużo jeść. Jeśli Twój pies nie je lub je, ale mniej niż dotychczas, może być chory i potrzebować opieki medycznej. Powinieneś natychmiast zabrać go do weterynarza, aby dowiedzieć się co jest przyczyną tego stanu rzeczy. Przyczyną braku apetytu mogą być infekcje wirusowe, takie jak parwowirus czy też nosówka.

Zobacz również

W jakim wieku Beagle nie jest już szczeniakiem?

Beagle nie sa już szczeniakami w wieku 18 miesięcy, ale oczywiście mówimy tu bardziej o jego wyglądzie zewnętrznym. Charakter i zachowanie Twojego pupila dalej może wskazywać, że jest on młodym psem i ten stan może utrzymywać się jeszcze bardzo długo.

W jakim wieku Beagle przestaje rosnąć?

Jak wspomnieliśmy w poprzednim akapicie Beagle staje się dorosłym psem gdy osiągnie wiek 1,5 roku. Wtedy też przestaje rosnąć, ale nie ozstaczo to, że jego waga się nie zmieni, ponieważ Beagle mają skłonność do naprogramowego spożywania jedzenia i często bywają otyłe.

Jak dyscyplinujesz szczeniaka rasy Beagle?

Przyzwyczaj swojego szczeniaka Beagle do codziennych sesji treningowych z Tobą. Wyznacz czas i miejsce, w którym będziesz mógł z nim pracować. Możesz zacząć od małego treningu – np. tylko przez 5 minut na raz, ale ważne żeby robić to codziennie. Jeśli Twój Beagle polubi to zajęcie, powoli wydłużaj czas szkolenia psa. Możesz również stosować czas 10-15 minut, jeśli Twój pies jest zainteresowany uczestnictwem, ale nie musi osiągać wysokiego poziomu sukcesu w treningu. Ważne aby po dobrze wykonanym zadaniu nagradzać psa smakołykiem, głaskaniem i dobrym słowem.

1 komentarz do “Ile powinien ważyć Beagle? Tabela wagi i wzrostu Beagle”

Dodaj komentarz